13 Środa

Oddział I

Oddział I „Biedronki”

Plan pracy dydaktyczno – wychowawczej
dla dzieci 3 – letnich "Biedronek"
Listopad 2019

Tematyka kompleksowa:

1. „Dziś w przedszkolu wielki dzień – przedszkolakiem stanę się”
  • ​przygotowanie dzieci w sferze emocjonalnej, fizycznej i poznawczej
  • integrowanie grupy przedszkolnej
  • zachęcanie wszystkich dzieci do udziału w przygotowaniach
  • zaproszenie rodziców do wspólnego przygotowania dzieci do udziału w uroczystości

1. „Liście malowane pod drzewami rozsypane”.
  2. „Ruch to zdrowie – każda Biedronka to powie”.

Zadania:

• Rozpoznawanie charakterystycznych dla środowiska leśnego zwierząt – jeż.
  • Dostrzeganie przystosowania zwierząt lądowych do środowiska w jakim żyją, od pory roku – zapadanie w sen zimowy, gromadzenie pożywienia.
  • Znajomość najczęściej spotykanych chronionych zwierząt – jeż (chroniony w Polsce).
  • Poznawanie znaczenia zwierząt dla środowiska – niszczenie szkodników.
  • Kształcenie przyjaznego odnoszenia się do zwierząt: opiekowanie się zwierzętami potrzebującymi pomocy, dokarmianie zwierząt leśnych.
  • Rozwijanie u dzieci wrażliwości i sprzyjanie ich twórczym działaniom poprzez obserwację jesiennej aury.
  • Aktywny udział w uroczystości przedszkolnej „Pasowanie na przedszkolaka” – prezentowanie zdobytych umiejętności w zakresie recytacji wierszyków i śpiewania piosenek.
  • Kształtowanie potrzeby dzielenia się z rodziną swoimi przeżyciami z przedszkola.